Дизайн
Майбутня професія/Отримані навички та компетенціі
Сучасний напрямок професійної підготовки «Дизайн» навчає фахівців, здатних перетворювати простір навколо себе, творити навколо нас світ. В область інтересів майбутніх професіоналів входять практично всі сфери життєдіяльності людини, причому не тільки їх зовнішня форма, а й внутрішній зміст, функціональна залежність. Наші ВНЗ пропонують підготовку не менше, ніж по 10 актуальних напрямків дизайну, включаючи промисловий, дизайн середовища, дизайн процесів, графічний, 3D і т. Д. Незалежно від специфіки всі професії профілю є затребуваними на ринку праці. Фахівці профілю, як правило, отримують гідну оплату, однак, і працювати доводиться багато.
Майбутня професія:
Залежно від конкретного напрямку діяльності майбутнього фахівця доведеться поєднувати знання з різних галузей, починаючи від дизайнерських умінь і закінчуючи флористикою, ботанікою, архітектурою та ґрунтознавства (ландшафтний дизайнер), або знання структури тканини і поєднання різних видів тканин (дизайнер одягу).
Отримані навички та компетенціі:
Професія дизайнера відносно нова в нашій країні, проте, вона вже встигла завоювати популярність на ринку праці. Висококваліфіковані фахівці можуть розраховувати на кар'єрне зростання і відсутність проблем в процесі працевлаштування. У процесі створення інноваційних творчих проектів дизайнер повинен враховувати пануючі в суспільстві ідеї і тенденції, аналізувати потреби різних соціальних груп і створювати щось нове, унікальне, незвичайне, передбачаючи бажання споживачів. Зрозуміло, здійснення професійної діяльності вимагає наявності ряду професійних компетенцій, включаючи наступні:
— Уміння генерувати нові дизайнерські ідеї щодо створення різних об'єктів: транспортних засобів, техніки, обладнання, предметів інтер'єру, одягу, поліграфічної продукції, об'єктів ландшафтного дизайну;
— Розробляти дизайн- проекти. Створювати унікальні промислові зразки, проекти, авторські колекції;
— Вибирати найбільш ефективні матеріали для реалізації дизайнерських проектів;
— Здійснювати економічну оцінку і контролювати вартість проектних рішень;
— Реалізовувати проекти реставрації об'єктів;
— Успішно застосовувати сучасні комп'ютерні програми в процесі проектування і конструювання дизайн-продуктів.
Перспективи працевлаштування за професією
Як уже зазначалося, фахівці даного профілю затребувані на світовому ринку праці. Після завершення навчання випускник може успішно займати посади:
— Web-дизайнера;
— Верстальника;
— Декоратора;
— Дизайнера інтер'єру;
— Ландшафтного дизайнера;
— Дизайнера меблів;
— Дизайнера освітлення;
— Дизайнера одягу;
— Дизайнера рекламних агентств;
— Художника;
— Художнього редактора;
— Фотодизайнера.
Деякі предмети, що вивчаються:
— академічний живопис;
— пластичне моделювання;
— академічний рисунок;
— історія мистецтв;
— проектування;
— інформатика і компютерні технології;
— матеріалознавство;
— технічний рисунок;
— основи виробничої майстерності.