Университет Экономики - Представительство в Украине
UA| RU +38 096 8931714 Подати заявку

Логістика на підприємстві


 
Назва професії логіста походить від англійського слова «logistics». Воно означає «забезпечення матеріально технічними цінностями», «постачання». Представники напрямку відповідають за проходження товаром складного шляху від виробника до кінцевого споживача. Основні цілі професії логіста - це максимальне спрощення цього процесу, витримування встановлених термінів, збільшення вигоди сторін. Дохід висококваліфікованих співробітників в цій області високий, але складна робота вимагає наявності ряду важливих навичок і якостей.

Напрямки логістики:

 Транспортна - відповідає за здійснення процесу доставки товарів з одного пункту в інший усіма можливими транспортними шляхами;
 Складська - займається організацією раціонального процесу просування товарів і їх зберігання на території складських приміщень, відповідає за збереження найменувань;
 Товарна - завідує прийомом найменувань на склад і їх відвантаженням контрагентам, веде оборот супровідних документів;
 Закупівельна - це управління матеріальними потоками в процесі забезпечення підприємства матеріальними ресурсами.

 Збутова - це комплекс взаємоповязаних функцій, що реалізуються в процесі розподілу матеріального і супутніх йому (інформаційного, фінансового та сервісного) потоків між різними споживачами.
 Митна - це розділ логістики, що забезпечує доставку вантажів між країнами і спрямований, в тому числі, на оптимізацію зовнішньоекономічної діяльності. 

 Інформаційна - область логістики організації, що вивчає і вирішує проблеми організації і інтеграції інформаційних потоків для прийняття управлінських рішень в логістичних системах.
 Запасів - це управління запасами підприємства, має на увазі інтегрований процес, що забезпечує операції з запасами всередині фірми і поза нею - на всьому протязі ланцюга управління поставками.
 У кожному з перерахованих випадків логістичний процес має свої нюанси. Від рівня знань представника професії залежить не тільки обсяг прибутку конкретної організації. При порушенні правил переміщення та зберігання продукції на логістів може поширюватися адміністративна і кримінальна відповідальність. У теорії, всю базову інформацію про професії логіст можна вмістити в пару пропозицій. Її представник забезпечує пересування товару між зазначеними точками, його зберігання на проміжних і кінцевому пунктах. В процесі враховуються всі дрібниці, які можуть вплинути на якість продукції і її собівартість. На практиці все набагато складніше. Різні області логістики вимагають специфічних знань і навичок. Немає гарантій, що професіонал, який досконально знає основи ЗЕД зможе правильно організувати складську логістику.

Які посади може займати:

— робота логіста в області ЗЕД (зовнішньоекономічної діяльності) полягає в контролі виконання договорів із зарубіжними постачальниками і проходження продукції через митні органи;
— спеціаліст з управління матеріалами / управління запасами на виробничих, комерційних та сервісних підприємствах;
— спеціаліст з логістики (FTL, LTL) в національних та міжнародних транспортних та експедиторських компаніях, а також логістичних центрах;
— діловод з логістики в центрах управління кризовими ситуаціями;
— незалежний суб’єкт господарювання - менеджер експедиторської компанії;

— митний декларант - посада передбачає виконання зобовязань по декларуванню товарів на митниці.

Обовязки логіста можуть бути наступними:

— спілкування з постачальниками і клієнтами з метою оптимізації процесу переміщення вантажу;
— робота з первинною документацією, базами і реєстрами;
— формування замовлень спільно з відділом закупівель, відстеження їх виконання;
— співпраця з митними, перевіряючими та дозвільними органами;
— організація і оптимізація роботи складу, транспортних компаній;
— складання оптимальних маршрутів пересування вантажів.

 Це перелік базових обовязків логіста. Він може бути збільшений в кілька разів або зменшений до одного пункту. Іноді в посадову інструкцію представника професії вносять вимоги, які не відповідають його посаді або кваліфікації. Зазвичай це робиться з метою економії коштів на утримання штату співробітників підприємства.Професія логіста має на увазі наявність у співробітника навичок, затребуваних в різних сферах державної і комерційної діяльності. Фахівці, що володіють великим обсягом знань, можуть розраховувати на отримання посади в закордонній компанії.

Залежно від спеціалізації логіст може працювати на таких підприємствах:

— міжнародні логістичні центри;
— логістичні компанії з доставки;
— торгівельні мережі;
— компанії, які займаються імпортом і експортом товарів;
— складські господарства;
— транспортні компанії і вузли;
— митні органи та термінали;
— муніципальні заклади;

— заводи з переробки сировини, виробництва товарів;
— утилізації відходів.
 Широка сітка посад в області логістики на перерахованих підприємствах дозволяє розраховувати на швидке працевлаштування і різні варіанти розвитку карєри. Можливість проходити додаткове навчання вже в процесі роботи допомагає співробітникам постійно підвищувати кваліфікацію і здобувати нові корисні навички.
 Швидкість просування представника професії по карєрних сходах безпосередньо залежить від його освіти, кваліфікації та амбіцій. Активний працівник сфери здатний всього за пару років піднятися на кілька сходинок вгору і зайняти керівну посаду на своєму підприємстві. Наприклад, з рядового комірника є шанс вирости в главу складського терміналу. Карєра логіста, що володіє іноземними мовами, обіцяє ще більше перспектив. Співпраця із закордонними контрагентами або робота на зарубіжну компанію гарантує високий і стабільний дохід. Наявність багатопрофільного досвіду дозволяє логіста зі стажем розраховувати на посади в державних структурах.

Деякі предмети, що вивчаються:

— Побудова та експлуатація машин та пристроїв;
— Інфраструктура логістична;
— Економіка транспорту;
— Управління складом;
— Інженерія проектування логістичних систем;
— Інженерія систем та системний аналіз;
— Основи метрології;
— Управління виробництвом та сервісом;
— Логістика дистрибуції;
— Виробнича логістика.


ТОП 50 Логістичних компаній світу: https://www.ttnews.com/top50/logistics/2019

ТОП 100 Логістичних компаній світу: https://www.value.today/world-top-companies/logistics

Найбільші логістичні оператори України (за площею складів): https://business.ua/business/4978-naibilshi-lohistychni-operatory

© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki